Add Entry

I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników za nami!
piątek, 28 października 2011 13:44

W dniach 3-4 października 2011 r. odbyło się, zorganizowane przez TÜV Akademia Polska oraz TÜV Rheinland Polska, I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników.

Spotkanie w Wiśle było okazją do przedyskutowania kluczowych tematów dla branży spawalniczej w Polsce. W gronie prelegentów znaleźli się profesorowie Edmund Tasak (Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz Andrzej Gruszczyk (Politechnika Śląska), pan Bolesław Kurpisz oraz  eksperci TÜV Rheinland Polska. Omówione zostały problemy w przemyśle związane ze spawalnością stali energetycznych oraz z odbiorami urządzeń ciśnieniowych wg Dyrektywy 97/23/WE (PED) i ASME. W programie znalazły się również panele poświęcone wymaganiom norm serii EN 1090 i EN ISO 3834 w procesach certyfikacji wytwórców konstrukcji spawanych, a także kwalifikowaniu technologii spawania i personelu spawalniczego wg wymagań EN, ASME i przepisów niemieckich oraz certyfikacja wytwórców części i pojazdów szynowych wg EN 15085.

II Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników planowane jest w maju przyszłego roku. Już teraz serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdą się na stronie internetowej: www.akademia.tuv.pl.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 17
Artykułów : 74
Odsłon : 376078

KONTAKT

email