Add Entry

Zmiany w Lincoln Electric
czwartek, 29 listopada 2012 09:16

Firma Lincoln Electric, dostarczająca produkty i techniki spawalnicze, wdrożyła system do rekrutacji on-line. Dzięki temu rozwiązaniu wzrosła efektywność obsadzania wolnych stanowisk w różnych działach, poprawiła się także komunikacja między osobami zaangażowanymi w procesy rekrutacyjne. To szczególnie istotne w tak dużej firmie, o międzynarodowej strukturze.

 

- Nasza firma stale się rozwija i często prowadzimy nawet klika projektów rekrutacyjnych równocześnie, przez co pojawiały się trudności z wykorzystaniem bazy kandydatów i szybkim reagowaniem na ich zgłoszenia. W tej sytuacji potrzeba kupienia aplikacji do rekrutacji on-line eRecruiter była naturalną koleją rzeczy – mówi Joanna Grabowska, Recruitment and Training Specialist w Lincoln Electric. Oprócz budowania „inteligentnej” bazy, w której z łatwością można wyszukiwać kandydatów po przydzielonych im wcześniej etykietach (tzw. tagach), system wspiera osoby prowadzące rekrutacje w odpowiadaniu kandydatom, którzy zostali odrzuceni na danym etapie.

Stosowanie takiego systemu jak eRecruiter, dostępnego on-line w tzw. chmurze, umożliwia szybki i łatwy dostęp do bazy kandydatów wszystkim osobom zaangażowanym w rekrutację – od zespołu HR, przez kierowników poszczególnych działów, aż po kadrę zarządzającą. - Dla mnie, jako osoby odpowiedzialnej za prowadzenie rekrutacji, najbardziej przydatną funkcjonalnością jest możliwość udostępnienia tej bazy moim kolegom. Wspólnie możemy ocenić zgłoszenia, aktualizujemy status rekrutacji i przeglądamy karty kandydatów, mamy też dostęp do czytelnych statystyk – dodaje Joanna Grabowska.

Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu, która zauważalna jest już na etapie selekcji dokumentów aplikacyjnych. Dzięki odpowiednio skonstruowanemu formularzowi rekruterzy, w pierwszej kolejności, mogą przyjrzeć się aplikacjom wyłącznie tych kandydatów, którzy spełniają  wymagane kryteria na dane stanowisko.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6314
Artykułów : 78
Odsłon : 451232

KONTAKT

email