Add Entry

Międzynarodowe Targi Spawalnicze Weldex-Rossvarka 2014
czwartek, 23 października 2014 00:00

Podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych w Moskwie Promotech  zaprezentował najnowsze urządzenia do spawania i cięcia, m.in. MCM  - automat do wycinania otworów i spawania oraz nowatorskie wózki spawalnicze.

Międzynarodowe targi w Moskwie to specjalistyczna i  jedna z ważniejszych imprez branży spawalniczej nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Z kolei podczas Międzynarodowych Targów Technologii Obróbki Blach -  Euroblech w Hanowerze Promotech pokazał m.in. swoje nowości - ukosowarkę do obróbki blach i rur ze stali nierdzewnych oraz  dotychczas nie prezentowany na targach za granicą - portal spawalniczy typu WA (Welding Arm) do spawania ram lokomotyw, naczep samochodowych oraz belek konstrukcyjnych,  stosowanych m.in. przy budowie konstrukcji stalowych,  np. mostów.
Targi Technologii Obróbki Blach -  Euroblech

O ile nasze wózki już funkcjonują na rosyjskim rynku i ich sprzedaż utrzymuje się na stabilnym poziomie, o tyle MCM to tam zupełna nowość – mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Nasz rosyjski dealer prezentował na targach możliwości automatu, rozbudowanego o nowe aplikacje, umożliwiające wykorzystanie go nie tylko w przemyśle wiatrowym, lecz także w innych branżach, m.in. w energetyce i w przemyśle stoczniowym. Urządzenie wzbudzało duże zainteresowanie, a wręcz niedowierzanie, bo dotychczas te prace były tam wykonywane ręcznie  i taki automat jest przełomowym rozwiązaniem.

Po targach przez kilka miesięcy dealer Promotechu będzie organizował pokazy pracy maszyny MCM dla firm najbardziej zainteresowanych jej kupnem, głównie dla zakładów produkujących duże zbiorniki zarówno ciśnieniowe, jak i objętościowe. Urządzenie może być wykorzystywane w branży naftowej, gazowej, przetwórstwa ropy, a także transportowej.

Maszyna posiada pięć osi sterowanych numerycznie z systemem automatycznej korekcji położenia palnika względem złącza spawalniczego. - Jednak najważniejszą cechą portali spawalniczych opracowaną przez pion rozwoju Promotechu jest możliwość automatycznego sterowania parametrami spawania, tj. komunikacji ze spawarkami w trakcie procesu spawania – tłumaczy Andrzej Twarowski. - Taka możliwość zapewnia powtarzalną, bardzo wysoką jakość spoin, pozwalając jednocześnie na zwiększenie szybkości spawania bez konieczności przerywania procesu, co znacznie zwiększa wydajność stanowiska spawalniczego.

Podsumowując, warto było się wystawić się na tych targach, a byliśmy tu po raz pierwszy. Udział w Euroblech wzmocnił rozpoznawalność marki Promotech w skali globalnej i ugruntował naszą pozycję wśród firm z branży urządzeń do obróbki metalu, cięcia i spawania. Podczas kolejnej edycji pokażemy się z jeszcze większym stoiskiem i szerszą ofertą.

W listopadzie Promotech będzie kontynuował marketingową ekspansję - weźmie udział w międzynarodowych targach Metalex w Bangkoku, oraz w targach Fabtech w Chicago.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6303
Artykułów : 74
Odsłon : 438173

KONTAKT

email