Add Entry

Ile kosztuje robot spawalniczy? Porównajmy ceny!
piątek, 12 kwietnia 2024 09:38

robot-spawalniczySpawanie to najpopularniejsza, a zarazem bardzo skuteczna metoda łączenia ze sobą elementów wykonanych z metalu. Niestety, proces spawania jest stosunkowo czasochłonny i wymaga umiejętności oraz doświadczenia, co może być dużym utrudnieniem dla firm z sektora produkcyjnego, które zajmują się obróbką metali. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zakup robota spawalniczego. Ile kosztuje takie urządzenie? Odpowiadamy!

 

Czym jest robot spawalniczy i w jaki sposób działa?

Robot spawalniczy to zaawansowane narzędzie, które służy do automatyzacji procesu spawania metali. Takie urządzenia umożliwiają sprawne i bardzo dokładne łączenie elementów według odpowiednio wyznaczonej ścieżki ruchu. Dzięki temu robot spawalniczy doskonale sprawdza się w przypadku produkcji masowej, na przykład w przypadku firm, które zajmują się wytwarzaniem konstrukcji czy różnego rodzaju elementów wykonywanych z metalu. W większości przypadków robot jest programowany przez człowieka pod kątem określonego produktu, to znaczy, że ustala się dokładnie miejsca łączenia blach przy pomocy spawu. Co istotne, wysokiej klasy robot spawalniczy jest wyjątkowo precyzyjny. W tej kwestii zdecydowanie maszyna przeważa nad człowiekiem, bowiem linia spawu jest równa i bardzo powtarzalna na kolejnych zespawanych elementach, co ma znaczenie w przypadku wspomnianej już wcześniej produkcji wielkoseryjnej. Co więcej, obecnie w większości przypadków takowy robot skonstruowany jest w ten sposób, że może samodzielnie pobierać materiał przeznaczony do zespawania, następnie wykonać połączenie oraz odłożyć gotowy element we wskazane miejsce. W ten sposób robot jest całkowicie samowystarczalny i nie wymaga nakładów pracy człowieka. Taki stan rzeczy to z pewnością istotna oszczędność czasu i pieniędzy, które jakby nie patrzeć są wyjątkowo istotne w biznesie.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: https://corobotics.pl/zastosowania/spawanie/

Ile kosztuje robot spawalniczy?

Ceny robotów spawalniczych są dosyć zróżnicowane. Wynika to między innymi z funkcjonalności, jaką oferuje dane urządzenie. Zwykle ceny podstawowych robotów spawalniczych oscylują w okolicach kwoty 100 tysięcy złotych netto. Za te pieniądze można dokonać zakupu wysokiej jakości robota, który z pewnością będzie charakteryzować się doskonałą precyzją przy wykonywaniu spawów. Oczywiście im bardziej zaawansowane, a co za tym idzie, skomplikowane jest dane narzędzie, tym cena zakupu może być znacząco wyższa. Specjalistyczne roboty spawalnicze potrafią kosztować setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Takie urządzenia są jednak przeznaczone wyłącznie do określonych zastosowań. W codziennej pracy z obróbką materiału tradycyjny robot we wspomnianej na początku akapitu cenie powinien być doskonałym wyborem. Innym rozwiązaniem może być również zakup używanego narzędzia. W zależności od wieku, czy stopnia zużycia, ceny takich urządzeń mogą zaczynać się już od kwoty na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Taki wydatek często nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu firmy, a z pewnością może szybko się zwrócić, dzięki dużo większej efektywności pracy.

Dlaczego warto zainwestować w robota spawalniczego?

Jak wspominaliśmy we wstępie, spawanie to dosyć czasochłonny proces, który dodatkowo wymaga też od pracownika odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. To wszystko wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale też z niską wydajnością pracy. W ten sposób otrzymujemy błędne koło, bowiem koszty prowadzenia działalności rosną, a przez niską produktywność spadają przychody firmy. W takim przypadku robot spawalniczy to urządzenie, które pozwala znacznie przyspieszyć obróbkę materiałów. Maszyna jest bowiem znacznie szybsza i sprawniejsza w działaniu, aniżeli ma to miejsce w przypadku człowieka. Co więcej, robot spawalniczy wykonuje znacznie bardziej precyzyjne (i co ważne, powtarzalne!) spawy, co może mieć przełożenie na jakość produktu końcowego. Inwestycja w zakup robota spawalniczego to z pewnością dobry pomysł, szczególnie w przypadku firm, które w ramach swojej działalności zajmują się w znacznym stopniu właśnie wspomnianą już obróbką metali. Taki wydatek może zwrócić się w pełni po wykonaniu zaledwie kilku zamówień. Spawanie to najpopularniejsza, a zarazem bardzo skuteczna metoda łączenia ze sobą elementów wykonanych z metalu. Niestety, proces spawania jest stosunkowo czasochłonny i wymaga umiejętności oraz doświadczenia, co może być dużym utrudnieniem dla firm z sektora produkcyjnego, które zajmują się obróbką metali. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zakup robota spawalniczego. Ile kosztuje takie urządzenie? Odpowiadamy!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zajrzyj na stronę: https://corobotics.pl/ile-kosztuje-robot-spawalniczy-porownanie-cen-roznych-modeli/

 

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6314
Artykułów : 78
Odsłon : 451212

KONTAKT

email