Add Entry

Kempact RA - nowa linia kompaktowych urządzeń MIG/MAG
niedziela, 11 marca 2012 14:06

Fiński producent urządzeń spawalniczych Kemppi Oy wprowadził na rynek nową linię kompaktowych urządzeń MIG/MAG, ustanawiając tym samym nowe standardy we wzornictwie przemysłowym i charakterystyce produktu.

Urządzenia z rodziny Kempact RA powstały z myślą o potrzebach nowoczesnych warsztatów spawalniczych. Charakteryzują się unikalnym, eleganckim, a zarazem praktycznym wzornictwem. Zostały skonstruowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i z myślą o spełnianiu potrzeb klienta, a wszystko po to, żeby spawanie było wydajne, precyzyjne i efektywne. 

Ich konstrukcja powstała na bazie najnowszych rozwiązań Kemppi w zakresie budowy źródeł spawalniczych, dzięki czemu oferują wysoką jakość spawania i maksymalne wykorzystanie energii. Do wyboru jest 11 modeli o maksymalnym prądzie spawania 180 A, 250 A i 320 A. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy wersją sterowaną ręcznie (R) i adaptacyjnie (A). Dzięki różnorodnym modelom maszyna ta zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb zakładów zajmujących się obróbką metali. W zestawie znajduje się uchwyt spawalniczy i kabel masy.

Dzięki zaawansowanej technologii udało nam się zredukować koszty energii o 10% w porównaniu do konwencjonalnych, skokowo regulowanych źródeł spawalniczych. Maszyna posiada też szereg innowacyjnych rozwiązań: oświetlenie komory szpuli Brights™, ułatwiające wymianę drutu w miejscach słabo oświetlonych, wskaźnik serwisu WireLineTM sygnalizujący potrzebę przeglądu układu podającego drut oraz zintegrowane podwozie GasMate™, ułatwiające montaż butli z gazem i przemieszczanie maszyny przy jednocześnie zwiększonym bezpieczeństwie personelu. Niezależnie od wybranego modelu, urządzenie Kempact RA zapewnia wykonanie każdego zadania spawalniczego z najwyższą jakością.

Urządzenie Kempact RA powstało z myślą o przyszłym użytkowniku. Wszystko, od czytelnego i łatwego w obsłudze panelu sterowania LCD, umieszczonego na optymalnej wysokości, poprzez innowacyjną konstrukcję podwozia, wbudowane szufladki na części zapasowe i oświetlenie komory szpuli przy pomocy diod LED, sprawia, że praca z maszyną Kempact RA to czysta przyjemność. Modele ze sterowaniem ręcznym (oznaczenie R) umożliwiają ręczną regulację napięcia i prędkości podawania drutu. Są wyposażone w bogatą gamę funkcji standardowych, w tym wybór rodzaju GAZU, przełącznik 2T/4T, funkcja SPOT/ CYCLE ARC i HOT SPOT, specjalistyczną funkcję punktowego podgrzewania blachy przeznaczoną dla profesjonalnych blacharzy i warsztatów samochodowych. Modele sterowane adaptacyjnie (oznaczenie A) posiadają wszystkie funkcje standardowe, a także kanały pamięci i tryb adaptacyjnej regulacji parametrów spawania, w którym moc spawania automatycznie dopasowuje się do zadanej grubości spawanego materiału.

Doceniana za innowacyjną i praktyczną konstrukcję rodzina urządzeń Kempact RA, została niedawno nagrodzona uznaną, międzynarodową nagrodą iF 2012 w kategorii wzornictwa przemysłowego. Organizowany w Niemczech konkurs iF jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych na świecie. Konkurs jest organizowany przez iF Forum Design e.V., które każdego roku powołuje międzynarodowe jury złożone z ekspertów w dziedzinie wzornictwa, które testuje i ocenia zgłoszone produkty. Nagroda iF od ponad 60 lat jest uznawana na całym świecie za dowód doskonałego wzornictwa.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6300
Artykułów : 74
Odsłon : 433170

KONTAKT

email