Add Entry

Kemppi na targach ExpoWelding
wtorek, 16 października 2012 13:36

Kemppi, fiński producent rozwiązań spawalniczych, zaprezentuje przyszłość branży spawalniczej na targach ExpoWelding, które odbędą się w dniach 16-18 października w Sosnowcu. W trakcie targów firma skupi się na połączeniu aspektów jakości i wydajności w różnych aplikacjach spawalniczych.

Sztandarowy produkt Kemppi przeznaczony do zarządzania jakością prac spawalniczych to nowa wersja Kemppi Arc System 2.0 i jego moduł ArcQuality.

Jest to kompleksowe rozwiązanie monitorujące, stanowiące narzędzie dla uzyskania wysokiej wydajności i perfekcyjnych spoin. Zainteresowanie Kemppi wysoką jakością przy dużej predkości spawania reprezentuje umowa sponsorska podpisana z zespołem F1 Williams. Dyrektor Zarządzający Kemppi Anssi Rantasalo zaznacza: „Jakość jest równie ważna w spawalnictwie jak i w F1!”.

Na targach ExpoWelding pokażemy jak uzyskać tę jakość przy pomocy zaawansowanych technologicznie rozwiązań spawalniczych. Innowacyjne rozwiązania Kemppi b ędą do zobaczenia na stoisku 55 w trakcie całych targów ExpoWelding.

Kemppi ArcQuality – to najbardziej zaawanasowane na rynku rozwiązanie do zarządzania jakością spawania.

ArcQuality, będący modułem Kemppi Arc System 2.0 jest pierwszym na świecie systemem zarządzania jakością spawania, który oferuje prosty i kompleksowy sposób na zapewnienie, że WPS jest stosowany podczas spawania, a certyfikaty kwalifikacji spawaczy spełniają wymagania projektu.

System pozwala również na przewidywanie potrzeb w zakresie obsługi serwisowej floty urządzeń spawalniczych. Ponadto inteligentne urządzenie skanujące gromadzi dokumentację związaną z jakością spawania co pozwala na identyfikowanie każdej ze spoin.

Od teraz możesz w łatwy sposób zarządzać wszystkimi czynnikami wpływającymi na jakość i wydajność prac spawalniczych stosując jedno, kompleksowe rozwiązanie.  Większa produktywność osiągnięta jest dzięki wyższej jakości i wydajności pracy, automatycznemu zbieraniu informacji oraz łatwiejszemu tworzeniu dokumentacji projektowej.

MagTrac F 61 – Wózek spawalniczy zwiększający wydajność i jakość spawania
Nowy wózek spawalniczy Kemppi MagTrac F 61 usprawnia i ułatwia pracę spawacza. Jest to oszczędny i efektywny sposób na zwiększanie produktywności małych i dużych zakładów zajmujących się obróbką metalu. Nowy wózek spawalniczy Kemppi MagTrac F 61 łączy w sobie łatwość użytkowania, jakość i wydajność w całkowicie nowy sposób.

Został zaprojektowany jako podstawowe narzędzie zakładów produkcyjnych głównie do wykonywania pachwinowych spoin poziomych. Głównym aspektem w fazie projektowania wózka spawalniczego MagTrac F 61 była jego łatwa obsługa. Parametry spawania są przesyłane pomiędzy wózkiem a urządzeniem spawalniczym za pomocą kabla zintegrowanego z przewodem uchwytu spawalniczego.

Wózek spawalniczy jest zasilany przy pomocy tego samego kabla. Dzięki takiemu rozwiązaniu między podajnikiem a wózkiem potrzebny jest tylko jeden kabel. Ponieważ, nie jest wymagane użycie dodatkowych transformatorów i kabli praca jest bezpieczna i wydajna.
Kempact RA – nowy standard w segmencie kompaktowych urzadzeń MIG/MAG

Produkty z serii Kempact RA wyznaczają całkowicie nowe standardy w segmencie kompaktowych maszyn MIG/MAG. Powstały one z myślą o potrzebach nowoczesnych warsztatów spawalniczych i charakteryzują się unikalnym, eleganckim, a zarazem praktycznym wzornictwem. Koncepcja ich konstrukcji opiera się na wysokiej jakości i spełnianiu potrzeb klienta, a wszystko po to, żeby spawanie było wydajne, precyzyjne i efektywne.

W ramach procesu projektowania tych maszyn przeprowadziliśmy także badanie opinii użytkowników. Obserwowaliśmy pracę użytkowników w różnych środowiskach spawalniczych oraz w różnych krajach, a następnie rozmawialiśmy z nimi. W rezultacie otrzymaliśmy maszynę spawalniczą, dostosowaną do różnych warunków i zadań.
Rozwiązania Wise – Cztery narzędzia do spawania łukowego, które powinien mieć każdy spawacz.

W trakcie ostatnich kilku lat rozwój źródeł spawalniczych MIG/MAG stworzył okazję do projektowania sprzętu wielofunkcyjnego. W przypadku spawania MIG/MAG, technologia źródeł spawalniczych i oprogramowania umożliwiła projektowanie procesów spawania i funkcji „na miarę” dla ułatwienia pracy spawaczy.

Rodzina produktów Kemppi Wise jest przeznaczona właśnie do tego celu. Jest to specjalnie opracowane oprogramowanie spawalnicze kompatybilne ze źródłami FastMig i KempArc. Dostosowane do aktualnych potrzeb procesy i funkcje Wise są stosowane  przy wykonywaniu spoin graniowych, spawaniu cienkich blach, kontroli wtopienia i  skupianiu łuku, gdy potrzebne jest skoncentrowanie energii na małej powierzchni.

Źródło: Kemppi Sp. z o.o.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6313
Artykułów : 78
Odsłon : 447295

KONTAKT

email