Add Entry

Targi branży Spawalniczej ExpoWELDING
poniedziałek, 15 października 2012 15:55

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING odbędzie się w dniach 16-18 października 2012 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

Wystawa organizowana wspólnie z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic, stanowi prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali, a także pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące pozycji branży, jej potrzeb i osiągnięć.

Na tegorocznej edycji Targów ExpoWELDING swój udział potwierdziło niemal 150 firm z Polski, jak i Niemiec, Czech, Chin, Włoch czy Danii, Szwajcarii, Tajwanu, Austrii, Kanady i Szwecji.

Na stoiskach wielu firm, zobaczyć będzie można szeroką ofertę nowości. Wiele z nich przygotowały firmy: Kemppi, SUPRA ELCO, Fronius Polska, TÜV NORD Polska, STIGAL, H.Cegielski-SERVICE, ECKERT AS, Elesa+Ganter Polska, Fabryka Narzędzi "GLOB", KLINGSPOR, SOMAR S.A. Szczegóły i pełna lista prezentowanych nowych produktów dostępna jest na stronie Targów.

Ponadto wspomniana firma Fronius Polska, podczas wszystkich dni targów organizuje konkurs wirtualne spawanie, wykorzystujące maszynę Fronius "Virtual Welding" przeznaczoną do nauki spawania. Do konkursu będzie mógł przystąpić każdy zainteresowany. Wygrać można cenną nagrodę - TransPocket 1500.

Na stoisku firmy Kemppi podczas targów będzie powstawało dzieło sztuki. Jego autorem będzie Jan Kargul, młody artysta, który kształci się na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Firma chce przedstawić nieco odmienne spojrzenie na urządzenia spawalnicze, które idealnie sprawdzają się nie tylko w zakładach produkcyjnych lub warsztatach ale także w pracowniach artystycznych. Efekty twórcy i pracę na żywo oglądać można w czasie trzech dni targowych.

Tradycyjnie w trakcie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2012, Instytut Spawalnictwa zorganizuje 54. Naukowo-Techniczną Konferencję Spawalniczą pod hasłem SPAWALNICTWO. OSIĄGNIĘCIA - POTRZEBY - WYZWANIA.

Tegoroczna edycja wystawy poszerzona jest o ofertę tematyki BHP. Miesięcznik ?Promotor BHP" (wyd. Elamed) zorganizuje przy tej okazji konferencję ?Bezpieczna praca spawacza". Spotkanie odbywać się będzie drugiego dnia Targów.

Wśród wydarzeń towarzyszących ponownie znalazł się konkurs Mistrz Spawania organizowany przez firmę Harispal pod patronatem Expo Silesia, który kierowany jest do zawodowych spawaczy. W trakcie konkursu każdy uczestnik wykona spawanie elementów, natomiast jury oceniać będzie prawidłowość i dokładność wykonania złącza spawanego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł Mistrza Spawania.

Organizatorzy Targów zapraszają również Wystawców do udziału w Konkursie, którego celem jest nagrodzenie lub wyróżnienie najciekawszych, innowacyjnych produktów lub rozwiązań związanych tematycznie z branżą spawalniczą prezentowanych na stoiskach w ramach Targów ExpoWELDING 2012. Nagrodą w konkursie jest Medal Expo Silesia.

Targi w tym roku swoim patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Katowice. Branżowego Patronatu udzielają m.in. Urząd Dozoru Technicznego, Polska Izba Spawalnicza czy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

STATYSTYKI

Użytkowników : 6310
Artykułów : 77
Odsłon : 444077

KONTAKT

email